Nie od dzisiaj wiadomo, że gra w I lidze siatkówki mężczyzn związana jest z dużymi kosztami, aby w niej zagrać poszczególne ekipy muszą dysponować budżetem od 600 tysięcy do miliona a nie raz i więcej. Ambicje niektórych klubów sięgają awansu do PlusLigi o czym można było się przekonać w ubiegłym sezonie, gdzie Warta Zawiercie awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. W obecnym sezonie na taki sam sukces liczy ekipa z Nysy, która wydaje się być kandydatem numer jeden do wygrania ligi. Warto dodać, że w Nysie została wybudowana nowa hala, która zostanie otwarta w przeciągu dwóch trzech miesięcy. Wracając do meritum tematu czarne chmury, które zebrały się nad Victorią Wałbrzych niczego dobrego nie wróżą. Działacze tego klubu wciąż liczą na wsparcie ze strony sponsora tytularnego, a jak wiadomo czas ucieka. Decyzji w Wałbrzychu nie ma, a zawodnicy tego klubu gremialnie go opuszczają. Wałbrzyszanie po heroicznych bojach o utrzymanie wygrali batalię z Norwidem Częstochowa. Ta drużyna w przypadku rezygnacji z gry w I lidze ma zamiar zagrać w... I lidze. Tym samym nasi siatkarze po raz kolejny udaliby się pod Jasną Górę na mecz z podopiecznymi Radosława Panasa. 

Niepewny, a wręcz zagrożony jest udział w I lidze SKS-u Hajnówka. Trenerowi Pawłowi Blombergowi z dniem 30 czerwca kończy się kontrakt, a działacze z Hajnówki nie podjęli z nim jeszcze żadnych rozmów. Podobnie jak to ma miejsce w Wałbrzychu zawodnicy gremialnie opuszczają klub z Puszczy Białowieskiej i bez trudu znajdują nowych pracodawców. To właśnie z klubem z Hajnówki sanoczanie przegrali po zaciętym meczu w ubiegłym sezonie we własnej hali, ale w rewanżu dosyć pewnie wygrali 3:0. Obie drużyny miał y rywalizować między sobą o miejsca 5-6, ale ze względu na dużą odległość dzielącą oba miasta obie ekipy zgodziły się na to, że TSV zajmie piątą lokatę, a SKS szóstą. W kuluarach nieoficjalnie mówi się, że lokalny rywal Karpaty Krosno mogą zagrać w I lidze. Co z tego wyniknie przekonamy się w niedługim czasie.

Innym klubem, który jak do tej pory nie podjął żadnych kroków w kierunku pozyskania zawodników jest zasłużony dla polskiej siatkówki AZS Częstochowa. Działacze tego klybu wciąż liczą, że zagrają w PlusLidze, choć wyroki poszczególnych sądów odwoławczych były dla nich niekorzystne. W tym miejscu warto wymienić drużyny, których start jest niezagrożony oraz odległości kilometrowe jakie przyjdzie pokonać naszym siatkarzom:

Kraków: 220 km - najbliższy wyjazd
Września: 550 km - jeden z dalszych wyjazdów
Sulęcin: 750 km - najdalsza wyprawa z Sanoka
Suwałki: 620 km - kolejny "hektarowy" wyjazd
Siedlce: 360 km
Nysa: 450 km
Spała: 320 km
Tomaszów Mazowiecki: 320 km
Częstochowa: 360 km
* Wałbrzych: 560 km 
* Hajnówka: 500 km

Udział w rozgrywkach drużyn z Wałbrzycha i Hajnówki jest niepewny. 
O tym jak będzie wyglądał terminarz na zbliżający się sezon przekonamy się w najbliższych dniach, decyzja w PZPS-ie powinna zapaść najpóźniej do 15 lipca 2017 roku. O wszystkich zmianach i terminarzu będziemy na bieżąco informowali za pośrednictwem naszej strony. 

Główni Partnerzy