Przypomnijmy, że w zakończonym sezonie 2016/2017 nasza drużyna grająca jako beniaminek zajęła wysokie piąte miejsce. Z sanockiej drużyny odeszli: środkowi Jakub Zmarz oraz Grzegorz Gnatek, rozgrywający Łukasz Jurkojć, który zagra w II ligowym Chrobrym Głogów, przyjmujący Filip Frankowski i Patryk Pieper oraz libero Kamil Dembiec, który powrócił do zespołu AGH Kraków. Nowymi zawodnikami, którzy będą reprezentowali barwy sanockiej ekipy zostali: rozgrywający Kamil Durski, który poprzedni sezon grał w Victorii Wałbrzych, przyjmujący Szymon Pałka grający w Karpatach Krosno. Siatkarz ten ma na swoim koncie medale zdobyte w rozgrywkach młodzieżowych razem z AKS-em Resovią. W ostatnim czasie nasi działacze pozyskali środkowego Jakuba Lewandowskiego, który razem z Alutron Virtu Warta Zawiercie uzyskał awans do PlusLigi. Ponadto do naszego klubu dołączył przyjmujący Mateusz Jóźwik, który w minionym sezonie grał w lidze austriackiej w drużynie SG Raifeissen Waldviertel. Drużyna ta zajęła w lidze austriackiej czwarte miejsce, wcześniej razem z AKS-em Rzeszów zdobył medale w rozgrywkach młodzieżowych, między innymi złoty medal mistrzostw Polski kadetów w 2013 roku i został wybrany MVP całego turnieju, złoty medal mistrzostw Polski juniorów w 2014 roku oraz srebrny medal w rozgrywkach Młodej Ligi w sezonie 2013/2014. Po stronie zysków należy też zapisać pozyskanie grającego na pozycji libero Rafała Cabaja. Zawodnik ten jest wychowankiem MOSiR-u Jasło i grał w Karpatach Krosno oraz francuskim klubie Al Caudry. Do obsadzenia w sanockim klubie pozostało jeszcze jedno wolne miejsce na środku siatki, prawdopodobnie miejsce to zostanie obsadzone młodym juniorem.

Nasza drużyna wznowi treningi w połowie sierpnia, po czym weźmie udział w kilku turniejach towarzyskich przed rozpoczynającym się sezonem. Jeden z nich zostanie rozegrany w Sanoku w hali PWSZ. O wszystkich wydarzeniach i meczach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszej strony.

 

Kadra TSV na sezon 2017/2018:

Atakujący: Damian Wierzbicki, Daniel Gąsior
Przyjmujący: Paweł Rusin, Patryk Łaba, Szymon Pałka, Mateusz Jóźwik
Środkowi: Jakub Lewandowski, Roman Oroń, Tomasz Kusior
Rozgrywający: Kamil Durski, Paweł Przystaś
Libero: Tomasz Głód, Rafał CabajGłówni Partnerzy