Na inaugurację roku i drugiej rundy Podkarpackiej I Ligi Mężczyzn siatkarzy TSV czekało trudne zadanie. Sanoczanie podejmowali lidera z Dębicy który nie pozwolił na rewanż z pierwszego meczu i zwyciężył 3:1.

 

Mecz ten jednak lepiej rozpoczęli gospodarze - twarda i dobra gra na wielu płaszczyznach pozwoliła im na objęcie prowadzenia już na początku. Dębiczanie podjęli rękawice i doprowadzili do wyrównanej końcówki - jak się okazało lepiej wyszli z niej nasi zawodnicy, którzy najpierw skutecznym blokiem zatrzymali Jana Włodarczyka, a następnie dzięki skutecznemu atakowi Piotra Zielińskiego zwyciężyli 25:23.

Przyjezdni szybko wrócili do gry głównie dzięki mocnej zagrywce oraz dobrej grze blokiem - pozwoliło im to szybko wygrać dwie kolejne partie i w całym meczu wyszli na prowadzenie 2:1. Kolejny set różnił się jednak od dwóch poprzednich, w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego oglądaliśmy wyrównaną walkę (było 10:10, 13:13, 17:17). Po dwudziestym punkcie Dębiczanie odskoczyli i mieli trzy piłki meczowe - te jednak zostały obronione i po ataku Przemysława Chudziaka z piłki przechodzącej mieliśmy setballa dla Sanoka. Ostatecznie emocjonująca końcówka należała do siatkarzy Jana Włodarczyka, którzy wygrali 28:26 i w całym meczu 3:1.

 

AZS UP TSV Sanok - UKS Kępa MOSiR Dębica 1:3 (25:23, 13:25, 19:25, 26:28)

Skład TSV: Sokołowski, Zieliński, Chudziak, Damian Bodziak (kapitan), Gorzkowski, Kondrat, Dominik Bodziak (libero) oraz Pajęcki (libero), Florek, Mandzelowski, Kaczmarski, Kocur, trenerzy: Maciej Wiśniowski, Krzysztof Dziadosz

 

Naszych zawodników czeka teraz wyjazd do Niechobrza gdzie swoje mecze rozgrywa Lubcza Racławówka.

Główni Partnerzy