Juniorzy naszego klubu w Podkarpackiej Lidze spisali się bez zarzutów. Siatkarze TSV po dwunastu meczach rozgrywki zakończyli na drugim miejscu - zdobyli wicemistrzostwo Podkarpacia oraz awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Los nakazał sanoczanom udać się do oddalonej o ponad 400 km Nysy, w której to mieli oni walczyć o awans do 1/2 MP. Zawodnicy TSV trafili do grupy B - razem zespołami SUKSS Suwałki oraz KS Bielawianka Bester Bielawa (w grupie A znaleźli się gospodarze - AZS PWSZ Nysa oraz Hemarpol Norwid Częstochowa).

Nasi siatkarze turniej rozpoczęli od pojedynku z SUKSS Suwałki. Podopieczni trenerów Macieja Wiśniowskiego oraz Krzysztofa Dziadosza nie pokazali się niestety z najlepszej strony - błędy w przyjęciu oraz problemy z ustawieniem bloku na prawym skrzydle spowodowały, że to mistrzowie województwa podlaskiego prowadzili grę. Tylko w drugim secie sanoczanie weszli na nieco wyższy poziom i zdołali wygrać z mocną suwalską drużyną 28:26. Później jednak poziom gry sanoczan ponownie się obniżył co skrzętnie wykorzystali ich rywale którzy w całym meczu odnieśli zwycięstwo 3:1.

Następnego dnia w meczu o wyjście z grupy siatkarze z grodu Grzegorza będący najmłodszym zespołem na turnieju zmierzyli się z Bielawianką Bielawa. Sanoczanie ponownie nie najlepiej rozpoczęli bowiem przegrali pierwszego seta. Później jednak gra naszej drużyna wyglądała zadowalająco co pozwoliło na wygranie drugiego seta 28:26 oraz trzeciego 25:18. Mecz jednak był bardzo wyrównany i w kolejnej partii to zawodnicy z Bielawy okazali się lepsi - broniąc dwie piłki meczowe doprowadzili do tie-breaka z którego również wyszli zwycięsko.

 

TSV SANOK - SUKSS Suwałki 1:3 (20:25, 28:26, 18:25, 17:25)

TSV SANOK - KS Bielawianka Bester Bielawa 2:3 (22:25, 28:26, 25:18, 25:27, 12:15)

 

Skład TSV: Damian Bodziak (kapitan), Jakub Mandzelowski, Kamil Florek, Hubert Stareńczak, Kacper Kondrat, Tomasz Nowak, Kacper Pajęcki (libero), Jakub Kaczmarski, Jakub Izdebski, Kamil Pisiak, Mikołaj Mołczam (libero), Dominik Bodziak (nie wystąpił z powodu urazu kręgosłupa), Trenerzy: Maciej Wiśniowski, Krzysztof Dziadosz

Główni Partnerzy