Niestety w sobotę (5.12) doznaliśmy drugiej porażki z rzędu w Podkarpackiej I Lidze Mężczyzn. Na hali Centrum-Sportowo Dydaktycznego w Sanoku ulegliśmy 3:1 mistrzowi z ubiegłego sezonu - drużyną ProSport Marmax Czudec.

 

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy szybko wypracowali kilkupunktową przewagę (9:5). Nieskuteczna gra z naszej strony mocna wpłynęła na wynik i to zawodnicy Michała Środy prowadzili później 18:12, ostatecznie wygrywając 25:17. Druga partia natomiast miała odwrotny przebieg - to nasi siatkarze odskoczyli w środkowej fazie seta wypracowując sobie pięć punktów przewagi. Nie wystarczyło to jednak i na tablicy wyników szybko mieliśmy remis 17:17. W końcówce seta lepiej na siatce zaprezentowali się przyjezdni i zwyciężyli 26:24.

Trzeci set mimo przegranej poprzedniej końcówki od początku do końca należał do zawodników Macieja Wiśniowskiego. Sanoccy siatkarze zaczęli lepiej grać w polu serwisowym oraz byli skuteczni w kontrataku co przełożyło się na prowadzenie 22:17. Goście próbowali odrabiać straty w końcówce, jednak wątpliwości rozwiał Przemysław Chudziak, który zakończył seta (25:23) skutecznym atakiem po bloku i przedłużył szansę TSV. Warto dodać, że w naszej drużynie na boisku pojawił się po raz pierwszy środkowy Kamil Kocur, który niedawno dołączył do zespołu.

W czwartej partii zawodnicy Marmaxu zaczęli zagrywać coraz lepiej co skutkowało spadkiem poziomu przyjęcia w sanockiej ekipie. Goście odskoczyli na początku seta i utrzymali przewagę do końca (25:16) i zamknęli mecz w czterech partiach. Spotkanie to zdecydowanie nie należało do naszych zawodników, którzy po porażce spadli na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

 

AZS UP TSV Sanok - ProSport Marmax Czudec 1:3 (17:25, 24:26, 25:23, 16:25)

Skład TSV: Sokołowski, Zieliński, Chudziak, Damian Bodziak (kapitan), Gorzkowski, Kondrat, Dominik Bodziak (libero) oraz Pajęcki (libero), Florek, Mandzelowski, Kocur, Kaczmarski, trenerzy: Maciej Wiśniowski, Krzysztof Dziadosz (grający)

Główni Partnerzy