W sobotę (17.10.20r.) nasi seniorzy udali się do Błażowej aby tam rozegrać swoje 3 spotkanie w Podkarpackiej I Lidze Mężczyzn. Podopieczni trenera Macieja Wiśniowskiego rozegrali dobry mecz, co pozwoliło wygrać w trzech partiach - choć emocji w ostatniej z nich nie brakowało.

Pierwsza część meczu od samego początku należała do naszej drużyny i już po kilku udanych akcjach mieliśmy 7:3. Nasi siatkarze konsekwentnie realizowali swoje założenia i mimo jednego przestoju pewnie wygrali pierwszą partię 25:20.

Mimo wyrównanego początku (9:9) drugi set to jeszcze lepsze gra zawodników z grodu Grzegorza - w ataku znakomicie spisywali się Przemysław Chudziak oraz Piotr Zieliński, a mocna gra na zagrywce oraz niewielka liczba błędów własnych ułatwiły sanoczanom swobodną grę i zwycięstwo 25:18.

Trzecia partia to również znakomity początek naszej drużyny - czas na żądanie gospodarzy przy wyniku 7:2 na niewiele się zdał bowiem po chwili na tablicy wyników mieliśmy 17:7 dla TSV. Wydawało się wtedy, że już nic złego nie może się wydarzyć - tak jednak nie było. Po zmianie rozgrywającego w Klimie oraz powędrowaniu na zagrywkę tamtejszego kapitana, który ostrym floatem nękał nasz zespół zmuszając go gry na wysokiej piłce gospodarze podbili sporo piłek skutecznie zamieniając je na punkty zdobyte kontratakami i zafundowali sporo emocji w końcówce. Mimo ważnego asa serwisowego Piotra Zielińskiego to błażowianie prowadzili 23:22 - nasi siatkarze jednak z pozytywnym skutkiem wyszli z tej ciężkiej sytuacji. Przy wyniku 23:23 asem serwisowym popisał się Damian Bodziak, a jego druga mocna zagrywka umożliwiła postawienie potrójnego bloku który okazał się być ostatnią akcją meczu (25:23).

 

Klima Błażowa - AZS UP TSV Sanok 0:3 (20:25, 18:25, 23:25)

Skład TSV: Przemysław Chudziak, Damian Bodziak (kapitan), Piotr Sokołowski, Piotr Zieliński, Krystian Gorzkowski, Kacper Kondrat, Kacper Pajęcki (libero) oraz Krzysztof Dziadosz (libero), Kamil Florek, Jakub Mandzelowski, Jakub Kaczmarski

 

W miniony weekend grały także nasze drużyny młodzieżowe, które wygrały swoje mecze. Juniorzy bez straty seta pokonali drugą drużynę AKSu Rzeszów, juniorzy młodsi natomiast wyszli zwycięsko z pięciosetowego pojedynku z MOSiRem Jasło.

Główni Partnerzy