W minioną sobotę siatkarze AZS UP TSV Sanok przed własną publicznością na hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego przy Uczelni Państwowej w Sanoku w ramach drugiej kolejki Podkarpackiej I Ligi Mężczyzn ograli bez straty seta SST Lubczę Racławówka. Mecz ten jednak lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po zagrywce Dawida Woźniaka oraz kilku skończonych kontrach mieli na swoim koncie 4 oczka. Ekipa z Sanoka głównie za sprawą mocnych serwisów Przemysława Chudziaka szybko wróciła do gry i na tablicy wyników mieliśmy 5:4. Mimo tego kolejnych kilka akcji należało do przyjezdnych, którzy w środkowej fazie seta po skutecznej grze na lewym skrzydle wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce jednak po asie serwisowym Krystiana Gorzkowskiego oraz dobrej współpracy bloku z obroną to podopieczni trenera Macieja Wiśniowskiego wyszli na prowadzenie 24:23, ostatecznie po bloku na środku siatki Kacpra Kondrata zwyciężyli 26:24.

Początek drugiej partii to również wyrównana walka z obu stron - mieliśmy wynik 6:6. Wtedy nastąpił kolejny zryw naszej drużyny, grę dobrze prowadził Piotr Sokołowski i po skutecznym ataku Piotra Zielińskiego siatkarze z grodu Grzegorza prowadzili 15:11 oraz później 18:13. W ekipie gospodarzy trener Wiśniowski przy wyniku 21:16 zdecydował się na podwójną zmianę - na boisku pojawili się Kamil Florek oraz Jakub Mandzelowski. W pole serwisowe powędrował kapitan Damian Bodziak, którego seria na zagrywce oraz dobra gra obronna ułatwiła powiększenie przewagi. Po postawieniu potrójnego bloku, świetnie obronionej piłce przez Kamila Florka, sytuacyjnej wystawie Dominika Bodziaka technicznym atakiem z drugiej linii popisał się Damian Bodziak i akcja będąca ozdobą spotkania dała nam wynik 23:16 - set ostatecznie zakończył się 25:16.

W trzeciej partii od samego początku mieliśmy wyrównaną walkę - w ekipie gości skuteczny na lewym skrzydle był Hołobut, nasza drużyna natomiast trzymała swój poziom gry z poprzednich odsłon meczu. W późniejszym etapie seta sanoczanie po skutecznym ataku Jakuba Mandzelowskiego wyszli na prowadzenie 18:16. Przerwa brana na żądanie trenera Samolewicza na niewiele się zdała bowiem po dobrej kiwce Krystiana Gorzkowskiego ze środka mieliśmy wynik 22:20. Przyjezdni podjęli walkę do końca ale w ostatniej akcji po przyjęciu Kacpra Pajęckiego mecz atakiem zakończył (25:23) Przemysław Chudziak zapewniając drużynie niezwykle cenne 3 punkty.

 AZS UP TSV SANOK - SST Lubcza Racławówka 3:0 (26:24, 25:16, 25:23)

 

Skład TSV:  Przemysław Chudziak, Damian Bodziak (kapitan), Piotr Sokołowski, Piotr Zieliński, Krystian Gorzkowski, Kacper Kondrat, Dominik Bodziak (libero), Kacper Pajęcki (libero), Kamil Florek, Jakub Mandzelowski, Jakub Kaczmarski, Hubert Stareńczak, Krzysztof Dziadosz (II trener), trener: Maciej Wiśniowski

 

Na koniec wielkie brawa i podziękowania dla członka zespołu SST Lubcza Racławówka, który wylicytował naszą meczową koszulkę za kwotę 3️⃣0️⃣0️⃣ zł. ??? Dziękujemy także wszystkim którzy zdecydowali się na pomoc wrzucając wolne datki na leczenie małej Martynki. DZIĘKUJEMY!!! ?❤️?

 

Teraz naszych zawodników czeka wyjazd do Błażowej gdzie 17 października o godzinie 18:00 podejmą miejscową Klimę.

Główni Partnerzy