Siatkarze sanockiego TSV 22 grudnia po raz ostatni w 2019 roku wyszli na ligowy parkiet. Nasi zawodnicy w pierwszym meczu drugiej rundy Podkarpackiej II Ligi Mężczyzn mierzyli się z czerwoną latarnią rozgrywek - zespołem Sokoła Sieniawy, który w całym dotychczasowym dorobku miał zaledwie jednego wygranego seta. Dodajmy jeszcze, że z powodu urazów zawodnicy z grodu Grzegorza grali bez kapitana Damiana Bodziaka (którego rolę przejął Przemysław Chudziak) oraz libero Dominika Bodziaka.

Spotkanie to wyrównane było w pierwszym secie zaledwie do wyniku 6:6, później to podopieczni trenera Wiśniowskiego zaczęli wypracowywać sobie kilku punktową przewagę. Błędy po stronie gości oraz skuteczne ataki ze skrzydeł i środka z naszej strony pozwoliły na zwycięstwo 25:14. Druga partia wyglądała bardzo podobnie - tyle, że w jej środkowej części to nasi siatkarze, którzy wysoko prowadzili odnotowali przestój w którym przyjezdni zdobyli 5 punktów z rzędu. Mimo tego set ten i tak padł łupem sanoczan - było 25:19. Trzeci i jak się okazało ostatni set przebiegał podobnie jak poprzednie dwie partie. Trener TSV mógł sobie pozwolić na rotacje w składzie wpuszczając na boisko wszystkich rezerwowych zawodników, którzy dokończyli dzieła i zapewnili zwycięstwo 25:15. Dzięki wygranej zawodnicy AZSu na przerwę świąteczną wskoczyli na pierwszą pozycje w ligowej tabeli i udanie zainaugurowali pierwszą rundę, a także zakończyli 2019 rok. Dziękujemy kibicom za przybycie!

AZS TSV SANOK - UKS Sokół Sieniawa 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)

Skład AZS TSV: Przemysław Chudziak (kapitan), Kamil Florek, Jakub Mandzelowski, Hubert Stareńczak, Krystian Gorzkowski, Tomasz Nowak, Kacper Pajęcki (libero) oraz Krzysztof Dziadosz (libero), Jakub Kaczmarski, Jakub Izdebski, Kacper Kondrat, Kamil Pisiak