W przedostatnim spotkaniu z rywalami z Dębicy sanoczanie rozpoczęli mecz bardziej doświadczoną szóstką (Damian Bodziak, Michał Ostrowski, Kamil Florek, Szymon Bryndza, Kacper Kondrat, Kamil Pisiak, Adam Wilusz (libero). Zawodnicy ci prezentowali się bardzo dobrze i prowadzili oni w pierwszym secie 12:4 oraz 22:14 w związku z tym na boisku mogli zaprezentować się gracze rezerwowi: Mikołaj Mołczan, Miłosz Wiśniowski, Jakub Matura czy Piotr Kurkarewicz mieli okazję pokazać swoje umiejętności na boisku. Wówczas przewaga TSV mocno zmalała, zadaniem mniej doświadczonych zawodników było sprawdzenie się w stresujących sytuacjach. Rezerwowi siatkarze udźwignęli ciężar odpowiedzialności i ostatecznie wygrali 25:21. W drugim secie również nastąpiły roszady, ale tym razem przewaga nie stopniała tak bardzo, TSV wygrał pewnie 25:16

Dębicka Akademia Siatkówki Kępa – TSV Sanok 0:2
(21:25, 16:25)

W drugim meczu z liderem tabeli – AKS V LO Rzeszów sanoczanie przegrali 0:2. Mecz stał na dobrym poziomie sportowym, przez całe spotkanie utrzymała się minimalna przewaga ekipy ze stolicy Podkarpacia. O przegranej sanoczan zadecydowały błędy indywidualne. Fazę zasadniczą wygrała ekipa AKS V LO Rzeszów, która zgromadziła na swoim koncie 31 punktów, sanoczanie zdobyli 28. O mistrzostwo Podkarpacia w piłce siatkowej przyjdzie naszym młodzikom walczyć w turnieju w Rzeszowie, który odbędzie się 10. III. 2018. Spotkają się na nim trzy najlepsze drużyny (gospodarz – AKS V LO Rzeszów oraz TSV Sanok i MKS Wisłok Strzyżów)

AKS V LO Rzeszów – TSV Sanok 2:0
(25:22, 25:21)