Podopieczni Andrzeja Kubackiego nieźle spisują się w tegorocznych rozgrywkach, wygrali oni m. in. ze Ślepskiem Suwałki, Lechią Tomaszów Mazowiecki czy Norwidem Częstochowa. Krakowianie urwali też punkty Krispolowi Września. W dwóch ostatnich kolejkach AGH doznał porażek najpierw przegrał we własnej hali z KPS Siedlce, a potem w Częstochowie z tamtejszym AZS-em 0:3. W drużynie  Krakowa doszło do wielu roszad kadrowych zespół opuścili: Kamil Maruszczyk, Jakub Nowosielski, Grzegorz Surma, Michał Wroniecki, Piotr Adamski, Tomasz Błądziński, Jakub Bik i Tomasz Ściślak. Ekipę z Krakowa zasilił Kamil Dembiec, który grał w naszym klubie przez ostatnie  dwa sezony, wzmocnili też krakowską ekipę: Mateusz Błasiak z KPS Siedlce, Sebastian Matula z Krispolu Września oraz siatkarze reprezentujący barwy Młodej ZAKSY: Mateusz Podborączyński,  Justin Ziółkowski, Mateusz Krawiecki. Do AGH Kraków przyszli też: Roman Kącki z Czarnych Września, Karol Rdyk z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz Konrad Stajer z Volley Rybnik. Mecze naszej drużyny z ekipą z Krakowa zawsze były zacięte i niemal zawsze kończyły się w tie-braku. W sezonie zasadniczym dwukrotnie byli lepsi krakowianie i pokonali oni sanoczan dwa razy w stosunku 3:2. Natomiast w meczach o miejsca 5-8 w Krakowie wygrał TSV 3:2 i pokonał podopiecznych Andrzeja Kubackiego na własnym boisku 3:1. TSV wygrał również z krakowską drużyną w ubiegłym sezonie w Pucharze Polski i uzyskał przepustkę do kolejne rundy.

Sanoczanie wygrali dwa ostatnie mecze we własnej hali i na pewno jest to ich atutem. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że mecz meczowi jest nierówny i do każdego rywala należy podchodzić z szacunkiem i należy być w pełni zaangażowanym od samego początku spotkania. Naszą ekipę czekają dwa mecze wyjazdowe pierwszy z nich odbędzie się w Krakowie w sobotę o godzinie 15:00 w hali AGH przy ulicy Piastowskiej 26.

Główni Partnerzy